Wypełniony formularz e-pozwu zostaje przydzielony do prawnika (adwokata lub radcy prawnego).
Kiedy to nastąpi, należy wpłacić na konto prawnika opłatę sądową. Wysokość opłaty zależy od łącznej wysokości wszystkich roszczeń zawartych w pozwie.
Następnie prawnik sprawdza poprawność danych podanych w e-pozwie pod względem formalnym. Na tym etapie prawnik może kontaktować się z użytkownikiem z prośbą o uzupełnienie danych. Bardzo pomocne są skany lub fotografie dowodów, które użytkownik powinien załączyć do wypełnionego formularza e-pozwu. Na podstawie tych dowodów prawnik poprawi ewentualne błędy co do wysokości roszczeń, kwoty odsetek itp.
Po ewentualnych korektach prawnik zatwierdzi pozew oraz skieruje go do e-sądu. Użytkownik zostanie o tym poinformowany w wiadomości e-mail.
Natychmiastowa płatność przez Przelewy24 i Blik jest już dostępna dla klientów serwisu sadinternetowy.pl. Dzięki nowoczesnym metodom płatności pieniądze trafią natychmiast na rachunek adwokata/radcy. Przekaz jest szybki i wygodny a zarazem bezpieczny i pewny dzięki profesjonalnym i zaawansowanym technologicznie zabezpieczeniom.
Składając sprawę sądową przez Internet w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym warto uzyskać z urzędu gminy aktualny adres zameldowania dłużnika. Jeżeli podasz tylko adres zamieszkania dłużnika, to nieodebranie przez niego korespondencji z e-Sądu spowoduje umorzenie postępowania i perspektywa odzyskania Twoich pieniędzy znacznie się skomplikuje i wydłuży. Jeżeli w elektronicznym postępowaniu upominawczym podasz adres zamieszkania dłużnika, który będzie