pon.-pt. 9.00-17.00
883288663

Aktualności Aktualności

 • Pozew o wykup obligacji z odsetkami do e-Sądu - wzór

  Przedstawiamy wzór pozwu o wykup obligacji z odsetkami lub popularniej zwany pozwem o zapłatę obligacji. Pozew po jego sprawdzeniu i edycji w imieniu Obligatariusza wnosi do e-Sądu ustanowiony jako pełnomocnik adwokat lub radca prawny. 

 • Wezwanie do zapłaty faktury z 40 euro i odsetkami - wzór z opisem

  Jeżeli chcesz szybko uzyskać nakaz zapłaty z faktury w e-Sądzie (Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym), to powinieneś wysłać dłużnikowi wezwanie do zapłaty, aby udowodnić, że wypełniłeś ustawowy obowiązak podjęcia ugodowej próby załatwienia sporu z dłużnikiem przed skierowaniem pozwu o zapłatę do E-sądu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, to przeczytaj nasz artylkuł o wezwaniu do zapłaty faktury.

   

   

   

 • Komornicy sądowi - lista komorników sądowych z e-Sądu i sądów zwyczajnych z opiniami

  Utworzyliśmy katalog komorników z całej Polski. Pozwala on na wyszukanie komornika po nazwie kancelarii komorniczej, województwie i miejscowości w której ma siedzibę. Zapoznaj się z opiniami o komornikach i innycmi funkcjonalnościami naszej wyszukiwarki komorników, a jezeli posiatasz już tytuł egzekucyjny złóż przez Internet wniosek egzekucyjny.

 • Pozew o zapłatę na podstawie art. 299 KSH przeciwko członkowi zarządu sp. z o.o. - wzór

  Wzór pozwu o zapłatę z art. 299 KSH przeciwko członkowi zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością o zapłatę zobowiązań spółki powstałych w czasie kiedy pełnili tę funkcje i nie zapłaconych przez spółkę. Wyjaśniamy na przykładzie wzoru pozwu jakie dowody są potrzebne oraz jak wypełnić formularz e-pozwu, aby szybko uzyskać nakaz zapłaty z e-Sądu i złożyć wniosek egzekucyjny do komornika zanim dłużnik ukryje majątek.

 • Zadośćuczynienie za wypadek komunikacyjny przez sadinternetowy.pl

  Za uraz fizyczny lub psychiczny odniesiony w wypadku komunikacyjnym przysługuje pieniężne zadośćuczynienie. Aktualnie sądy coraz częściej dostrzegają, że krzywda ofiary wypadku zasługuje na adekwatną i godną rekompensatę. Pozew przeciwko ubezpieczycielowi o zadośćuczynienie można złożyć za pośrednictwem serwisu sadinternetowy.pl.

 • Pieczęć windykacyjna sadinternetowy.pl

  Zapraszamy do zamieszczania pieczęci windykacyjnej sadinternetowy.pl na fakturach, notach odsetkowych, wezwaniach do zapłaty, umowach czy stronach internetowych. Każdy może publikować i zamieszczać pieczęć windykacyjną w sposób nieograniczony, bezterminowy i bezkosztowy.

 • Przedawnienie wyroku – czy dłużnik może spać spokojnie?

  Nawet po umorzeniu sprawy przez komornika dług może być ponownie egzekwowany. Jeżeli wierzyciel będzie ponownie kierował sprawę do komornika przed upływem trzech lat od daty zakończenia poprzedniej egzekucji, to ani dług ani odsetki nigdy się nie przedawnią.

 • Praca dla Radców Prawnych i Adwokatów

  Jeżeli jesteś adwokatem lub radcą prawnym to zapraszamy Cię do prowadzenia spraw zleconych przez klientów naszego serwisu w eSądzie i w postępowaniu zwyczajnym.

  Zapraszamy do zapoznania się z oferowanymi funkcjonalnościami naszego serwisu!

 • „Więzienie za długi” i inne środki przymusu wobec opornego dłużnika

  Dłużnik, który nie złożył komornikowi wykazu majątku, może zostać ukarany grzywną do 5000 zł lub aresztem na okres do jednego miesiąca. Dłużnik, który złożył komornikowi niekompletny lub nieprawdziwy wykaz majątku, ponosi odpowiedzialność karną za złożenie fałszywego oświadczenia.

 • Windykacja długu od zarządu spółki przez e-Sąd

  Wierzyciele spółki z o.o. mają szansę na odzyskanie pieniędzy nawet jeżeli spółka nie ma majątku. Pozew o zapłatę długu spółki można skierować przeciwko członkom jej zarządu. Dług spółki może być opłacony z całego prywatnego majątku członków zarządu.

 • E-sąd. Nowe odsetki ustawowe w formularzu pozwu o zapłatę

  Odsetki ustawowe zostały od 1.01.2016 roku podzielone na trzy nowe rodzaje: odsetki ustawowe za opóźnie, odsetki ustawowe w transakcjach handlowych i odsetki ustawowe. Po roku e-Sąd dostosował się do nich wprowadzając 19 rodzajów odsetek!

 • Pozew do e-Sądu. Instrukcja i wzór wypełnienia

  Wyjaśniamy jak wypełnić pozew o zapłatę do e-Sądu i przeprowadzić skutecznie z pełnomocnikiem adwokatem/radcą prawnym postępowanie sądowe i egzekucyjne. Jasna instrukcja odpowie na większość pytań.

 • GIODO zezwala na udostepnianie danych osobowych dłużnika

  Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) zezwala na udostępnienie danych osobowych dłużnika na giełdzie wierzytelności jako danych "niezbędnych do określenia wierzytelności wystawionej na sprzedaż”.

 • Windykacja na koszt dłużnika czy wierzyciela? Sądy tną wynagrodzenia firm windykacyjnych.

  Firmy windykacyjne narażają klientów na poniesienie nieuzasadnionych kosztów, których nie będą w stanie odzyskać od dłużnika. Sądy nie uwzględniają wygórowanych prowizji firm windykacyjnych, które często ograniczają swoje czynności do wysłania jednego monitu.

 • Internetowa Giełda Wierzytelności. Jak sprzedać lub kupić dług?

  Posiadacz wierzytelności może ją sprzedać. Pozwala to na odzyskanie części pieniędzy bez oczekiwania na windykację sądową i komorniczą. Kupujący staje się właścicielem wierzytelności i może sam ją windykować.